..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 07:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Start
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 13:18 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2010, 14:33
Příspěvky: 98
Spotting: LKMT
Omlouvám se pokud to sem nepatří. Ale právě instaluji Microsoft Flight Simulator X - Deluxe Edition na PC: AMD Phaenom II X4 945, 4GB, ATI Radeon HD 5850, W7. Poraďte kde je nějaké vlákno jak od začátku si tuto hru užít. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 13:40 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Ahoj - omlouvám se za přesunutí a vytvoření zvláštího theardu. Téma mi přijde na tolik zajímavé, že si myslím zasluhuje svůj nadapis. Já ti asi moc neporadím, síš jen obecně, bo "X"ko nelítám. Ale myslím, že Peeters bude mít už nějaké zkušenosti.
V každém případě bych ti byl vděčný, kdy by jsi průběžně informoval, jak ti to na tvé sestavě běží. ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 16:46 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2010, 14:33
Příspěvky: 98
Spotting: LKMT
Určitě sám jsem zvědav. I když sestava byla koupena primárně pro jiný účel, budu informovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 17 dub 2010, 18:07 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Tak ta konfigurace co máš, je hodně podobná, jakou teď dělám do návrhu sestav pro FLYMAG. IMHO buť to co máš ty, nebo Intel Core i5 661. Proto jsem tak zvědavý. Ale co sem chtěl. Moc jsem nerozuměl tvojemu dotazu, o co ti jde. Tak jestli bys mohl nějak upřesnit.
Hrál si už simulátor?
Jde ti jen o FSX?
Jde ti o nastavení?
Nevím prostě, kam tvůj dotaz míří, abychom ti mohli v případě, že budem vědět nějak poradit.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 02:16 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2010, 14:33
Příspěvky: 98
Spotting: LKMT
Jde mi o to jak se naučit lítat v simulátoru FSX, nějaké manuály pro ovládaní keybordem atd. V tomto jsem úpný panic, žádný simulátor jsem do této doby nezkoušel ani nehrál. Prostě úplně od začátku jediné co mám je nadšení.

Dále instalace: krom prvotního zadrhelu v nájezdu instalačního DVD byla bez problému. I když kody jsou pro XP platí i ve W7. W7 se downgrade na win 7 basic což obnáší změnu rozlišení z 1920x1080 na 1600x900(aspoń doufám ověřím)

Prvně hráče uvíta vstupní obrazovka kde si vybíra od úplného začatečníka až po zkušeného letce. Vybral jsem začátečníka. Nahrálo se úvodní intro s promluvou v ANJ.

Zde mohu porovnávat maximálně s Collinem McRae 4.0 což stavím na stejnou úroveň i když kdo viděl dema od Blizzardu bude zklamán.

Ještě k technické části animace: Grafika bez jakéhokoliv zásahu pracuje skvěle. Chvilkové zatrhnutí obrazu při blízkém pohledu pohybující se scény, ale to jen v demu. Při hře žádna vada neshledána. Atina pracuje s dostatečnou rezervou výkonu.

A v krátkosti kam jsem až dospěl: Jsou k dispozici mise s každou misí se nováček seznamuje s něčím novým. 1. mise se týka startu a přístání k dispozici dostává motorové rogálo, přičemž má neustale mluvící nápovědu. U nápovědy bych vyzdvihl, že radí pro dva systémy ovládání joistick a keybord. Skončil jsem u druhé mise kde musím prolétávat opět rogálem bránami různě zavěšenými ve vzduchu. Přičemž už musím počítat s větry. Třikrát jsem skončil v zemi.

Takový je můj první dojem z FSX

K Tvé sestavě: ještě v lednu bych šel do sestavy od intelu (I7-920, 4GB DDR3, Ati Radeon HD5850). Odradila mě nějaká nechuť prodejců používat tyto čipy a mlha od intelu proč jsou jaksik nežádané. Na doporučení kamaráda jsem nakonec skončil u AMD. I5 v testech, mi silně připomínaji známe celerony. S jedním takovým jsem prožil deset let a vím své.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 10:48 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Vzhledem k tomu, ze FSX porovnavas s Collinem McRae 4, musim konstatovat, ze jsis vybral dobrou leteckou hru :) Co se tyce toho, jak co kde pouzivat na klavesnici, tak zaklad mas v prilozenem manualu u DVD, pokud mas koupenou cz verzi, tak dokonce v cestine. Dalsi veci uz se vetsinou odviji od kazdeho typu modelu letadla ( slozitejsi ovladani, nastaveni dalsich klaves atd.) Jo a ja mam nekdy u litani taky vetry, s tema se musi pocitat vzdycky :lol:
Ty arkadove mise v FSX myslim neni ani treba nejak vic komentovat, jak si sam napsal, napoveda radi, barevny kolecka ukazuji kam letet, co delat atd. az te tohle prestane bavit, tak se da pak FSX ( z meho pohledu s primhourenym okem ) pouzivat i jako ciste letecky simulator a v tom ti tady asi nejvic poradi EASY, resp. pokud se nepletu, zacal ted na FlyMag psat onu skolicku pro uzivatele FS, od sameho zacatku, az po vaznejsi " hrani na pilota ".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 12:35 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Nicmene mydlit FSku na klavesnici je naprosto totalne o nicem...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 13:01 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Kamyl píše:
Nicmene mydlit FSku na klavesnici je naprosto totalne o nicem...

Tak to me ani nenapadlo, myslel jsem, ze se pta na zakladni klavesy, klapky, podvozek atd. ridit samotne letadlo kurzorem na klavesnici je samo fujtajbl ;) i kdyby to nekdo mastil jako arkadu. Zase by se to dalo trosku prirovnat i k tomu Collin Mcrae s volantem a na klavesnici :) U letadel tedy joystick, pripadne jeste neco " lepsiho ". Ale zase, kdyz nahlednu do originalniho navodu u FSX, tak tam je i nastaveni cudliku na joypadu, presny nazev " letani s ovladacem X-BOX 360 pro Windows " :chuj: :chuj: , takze... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 13:25 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Nene Bumper - žádná školička nebude. Vše co tam budu psát, bude obecné o simulátorech. Co to je, jaký HW, jak ho vyladit, čím to řídit, jak co nastavit. Velmi obecné. Potom taky co se vše dá s FS podniknout a pak přijdeš na řadu TY a PPT a na stejné úrovni, jestli budete tak ochotní a vytvoříte články o XPL CONDORU popřípadě daších!!!!

TO BOBIKA - teď nemam čas - večer budu u compu. Jestli chceš, můžuž se ti věnovat, jen předem upozorňuji, že jsem spíš přes FS9. I když máš skvělý HW, pořád FS9 považuju ZA SEBE za lepší cestu. Nicméně v principu se stejně jedná o jedno a totéž!!!! Můžeme to řešit přez SZ, nebo ICQ - není problém. Dal bych přednost zde, protože info pak dostane více lidí. Ale jinak je to fuck.

A poznámka na závěr: sere mě, jak jste furt ryli a pičovali do moji letecké školky. :evil: Právě lidi, jako je BOBIKA z ní mohli mít MAXIMÁLNÍ PROSPĚCH. Nemuseli nikde pátrat a během měsíce by zvládali simulátor bez nejmenších problémů. Právě kvůli takovým BOKIKUMa JREeum sem to dělal. Byl to návod, jak si zahrát člověče nezlob se a ne jak se stát pilotem!!!!!!

Jooo ešče Bobika - školku opráším, něco dopíšu a dokonce týdne (snad to zvládnu) ti pošlu kompletní manuál v češtině. Ten tě naučí jednoduchou formou s nadhledem a humorem, jak zacházet s letadem v simulátoru, osvětlí jak funguje éro a jejíž cílem je PRÁVĚ A JEN to co chceš - umět si zalítat ve FS

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 15:13 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
To je ten vecny spor par lidi co berou FS jako super realnej trenazer pro budouci piloty a tech ostatnich, co berou tu hru preci jen vice jako hru. Mam na to stejny nazor jako EASY, hodne lidi reaguje na jakykoliv navod okolo FSky vetou, jezisimarja, toto je blbost, cost to tam napsal, az ten hrac sedne do real letadla, bude to delat blbe atd. Problem je v tom, ze vetsina tech lidi co se ptaji na zaklady okolo tehle gamesky, nikdy do letadla nesedne ( jako piloti ) a pokud ano, tak je jim cela FSka vcelku k nicemu ( samozrejme ne uplne ) ;) . Co vim z letiste, tak prvni co instruktor rekne po tom, co zak na Blaniku vyslovi, ja doma litam na Flight Simulatoru ... A JEEEEEEJE to zase bude :-D Kdyz mi kamos instruktor vykladal zazitky s jednim zakem, co zacal rvat knipl na Blane jak joystick u FSky, ze se malem podelal smichy a od te doby predem zjistuje, kdo si doma s tema simulatorama hraje a kdo ne, ze prej nehodla tak brzo umrit :chuj: tohle plati samozrejme i pro Condora a X-plane. Ten real je proste " jinej " :) Asi jako kdyz si vyhonite fogla u fotky krasne blondynky a nebo si s ni zasukate real :-D lepsi prirovnani me nenapada, vysledek je podobnej, ale real je proste real :-D A to plati i o tom litani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 19:04 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2010, 14:33
Příspěvky: 98
Spotting: LKMT
Souhlasím s předešlým příspěvkem Bumpera.

Ano přiznávám tady otevřeně, že jsem udělal chybu. Chybu v tom smyslu, že jsem se nezeptal zkušenějších co si mám koupit za simulátor. Výběr simulátoru probíhla v rámci koupi komponent na PC, čili co bylo v nabídce prodejce, následně youtube pár video a hurá do koupě. Říkejte si co chcete, ale jak už napsal Easy či Bumper, mně se nepoštěstí řídít kdy letadlo. Je to pouze hra a jako takovou ji beru, jako relax. Vůbec nechci machrovat, že umím řídit letadlo, ale chci si jen užít na maximum co mi HW a Hra dovolují. Proto, jsem zde kde si myslím, že mi poradíte.

Jak zjišťuji chybí mi do výbavy joystick. A vidíte, ptám se jaký? V rychlosti při pohledu na nabídku u Alfy dávám limit do 2000,-. Dá se sehnat něco do tohoto limitu, či mám přihodit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 19:52 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Bobika píše:
Jak zjišťuji chybí mi do výbavy joystick. A vidíte, ptám se jaký? V rychlosti při pohledu na nabídku u Alfy dávám limit do 2000,-. Dá se sehnat něco do tohoto limitu, či mám přihodit? Díky


Mel by stacit tento, neni drahej a lidi si ho vcelku pochvalujou http://www.gameexpres.cz/joystick-saite ... aff=bumper tady ho ted nemaji, dyztak si to vyhledej v jinem shopu, ja jsem to vzal v rychlosti z meho linku co mam na webu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 19:56 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009, 21:32
Příspěvky: 499
Bydliště: Ostrava
Bobika píše:
Jak zjišťuji chybí mi do výbavy joystick. A vidíte, ptám se jaký? V rychlosti při pohledu na nabídku u Alfy dávám limit do 2000,-. Dá se sehnat něco do tohoto limitu, či mám přihodit? Díky
Já používám Logitech Force 3D Pro a celkem spokojenost. Má 12 programovatelných tlačítek, přípusť motoru a poziční klobouček. Navíc ještě force feedback, takže je celkem zábavné pozorovat, jak se joystick sám naklání při použití autopilota. Myslím, že se tady už joysticky nedávno řešily, tak zkus zapátrat ve fóru.


Naposledy upravil gemino dne 18 dub 2010, 21:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 21:23 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
bumper píše:
...Mel by stacit tento...lidi si ho vcelku pochvalujou... http://www.gameexpres.cz/joystick-saite ... 412.html...


Čau , taky doporučuji. Mam a velká spokojenost. Předtím jsem měl ten co píše gemino a brutal hnus šel z okna !!!

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 18 dub 2010, 23:10 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Tak za 1. BUMPER dík za ty slova!!!! Vystihl si podstatu. A jsem rád, že tím pádem když to chápeš ty, to snad pochopí i jíní. Fakt SUPER napsané DÍK!!!!!!!!!!!!!!

A teď k BOBIKOVI!!!!!!!
Žádnou chybu si neudělal. Prostě máš FSX, tak ho máš a neřeš to.
Proč já preferuju FS9 oproti Xku. Já jsem hodně na plynulost. A tu mi jednoduše FSX nedá. FS9 s nákladem addonů nejen že vypadá luxusně, ale i s addony na tvé sestavě by taky plynule fungoval.
FSX zdaleka do dneška nemá tolik addonů, co FS9. A co hlavně - nemá pro mne ty podstatné. :mrgreen: (PMDG737) :mrgreen:
Pokud bys ale chtěl přejít na FS9, neviděl bych v tom problém ;)
Joystick - jak už ti napsali kluci - je to NUTNOST. Bez toho opravdu nelze. Pokud budeš chtít se něco dozvědět, jak na FS9 zcela obecně, můžeš číst mé články na FLYMAG magazínu, které budou vycházet postupně cca co měsíc až dva. http://flymag.cz/article_list.php?p=1&c=42
Za sebe, kdybych si kupoval JOY, volil bych asi tento: http://www.alza.cz/saitek-cyborg-x-d138590.htm
a to víceméně z důvodů umístění ovládání plynu. Nicméně, to, co ti doporučili kluci je dnes všeobecně uznávaná volba. Ono celkem jakýkoliv SAITEK nejspíš bude OK. Důležité je, ať má páčku na plyny, dobře umístěné ovládání vyvažování a nějaký čudl na rozhlížení dokola. Ostatní není podstané.

Teď ke hře. Já jsem tady měl svého času takovou školičku, která byla PRÁVĚ cílená na lidi jako ty.
Vycházím z předpokladu, že ten kdo chce hrát FS = chce si hrát na pilota. Proto jsme stvořil několik lekcí základů, jak se éro chová a jak s ním zacházet, právě proto, aby jsi pak mohl vychutnat vše, co FS nabízí.
Takže to uděláme tak. Já to někde pohledám, něco poopravím, a hodím sem. V kuse s tím, že dotazy budu odpovídat a cypárny bez milosti mazat. (jen škoda, že jste mi nikdo nemopohl s LKMT virtual - vše už mohlo být a články na FLYMAG mohli patřit nám) :cry: škoda.

Bobika - já bych potřeboval vědět, co vlastně chceš. Nebo jaká je tvoje představa. Ono ty mise - zvlášť u nás skalních simerů, nejsou zrovna preferované. Spíš většina tíhne buť k dopravnímu létání a to buť sám si, s umělým řízením letového provozu (ATC), nebo na profisítích VATSIM, IVAO, nebo jen s námi pro zábavu.
Nebo pak kluci preferujou lítání s malýma letadlama VFR a na to jsou odbornííky spíš BUMPER, PPT a jiní. Já jsem spíš přez tu dopravu. Nicméně....ať už tak nebo tak
Nejlíp je - a je to Xx ověřené, začít od píky. A to je, naučit se s malou CESSNOU, buť podle školy ve FS, nebo sám si, za pomocí známých a kamarádů. Jde totiž o to, aby sis fakt mohl užívat, aby jsi pochopil princip, jak to funguje. Jakmile to pochopíš, pak už můžeš lítat jak mise, tak malé letadla, nebo pokračovat v tlačení do hlavy dopraváků. Samozřejmě není to jediná cesta. Ale tahle ti umožní se dobře orientovat v problematice a hlavně UŽÍVAT SI PLNÝMI doušky simu.

Jinak na forum jsem dával několik článků k FSce, tak je zkoukni, jestli by ti k něčemu byli.
viewtopic.php?f=12&t=454
viewtopic.php?f=12&t=451

Tak dej vědět, jestli máš zájem o ten můj manuál. Tím bych asi na tvém místě začal. Cessnou, na libovolném letišti. Vyzkoušet jednotlivé manévry, zjisti jak to funguje, jaké tam jsou přístroje, co z nich vyčtu a pak bych pokračoval dál.........PTEJ SE!!!!!!!!!!! ;) K dalším letadlům, počasí, doplńky atd.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 19 dub 2010, 00:14 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Jeste k tem misim v FSX, oni zase nejsou primo k zahozeni, co se tyce ciste zabavy. Precijen FSX sla timto smerem prave z duvodu, ze hodne lidi se chce fakt jen a pouze pobavit a doslova si jen zahrat na pilota. Treba RedBull s Extrou, prolitavani pylonu, nebo pristavani s Piperem na plosinu na trese jedouciho auta atd. taky jsem to chvilku po koupi FSX " paril " :) a nebejt toho, ze mi to chvilema jelo i na fantastickych 5 FPS :chuj: , tak bych musel uznat, ze zabavne to proste je. Jina otazka je, ze clovek co uz nekdy sedel v letadle a nebo clovek co " lita " ruzny simulatory uz leta tak nejak na vazno neprekousne to, ze Extra se chova jak zehlici prkno hozene do luftu, s Piperem nejde udelat skluz a podobne :) To je ale prave to, od ceho se podle me vetsina simeru nedokaze odprostit a diva se na ten sim porad jako na vyukovy nastroj. Nekoho tohle neskutecne bavi, je schopen cumet 12 hodin jen na budiky a podobne, nekomu to naopak vubec nic nerika, nezajima ho ani letovej model, ani checklist, zajima ho fakt jen ta zabava, tim spis, kdyz vi, ze pilot v realu nikdy nebude.
Moje zkusenost je takova, ze prvni seznameni je prave pres ty mise, to vetsinu lidi za nejaky cas omrzi a pak nastava ten rozhodujici zlom, bud tu " hru " zahodi, nebo v nich zacne hlodat cervicek a zacnou se o ty letadla zajimat hloubeji a v te chvily nastupuje to, co tu psal EASY, ta jeho skolicka. Otazka teda je, v jake fazi mame tady bobika :) ale to musi vedet on, jestli je fanda letectvi, co od toho simu vlastne presne ceka atd. Me treba jeden kolega v praci, kterej je vasnivej fanda letectvi a dlouholetej spotter o FSce rekl tohle " nejsem na palicu, abych sedl jakoze do letadla a letel od jednoho domecku 5 hodin k druhemu domecku, to prej at se na nej nezlobim " :-D Pritom tenhle starsi pan byl schopen proparit celou noc u Wolfenstaina a Call of Duty :-D rozhodne tedy nemel odpor k PC atd. Takze ono fakt ten pristup k simum zalezi od kusu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 19 dub 2010, 00:49 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
bumper píše:
Jina otazka je, ze clovek co uz nekdy sedel v letadle a nebo clovek co " lita " ruzny simulatory uz leta tak nejak na vazno neprekousne to, ze Extra se chova jak zehlici prkno hozene do luftu, s Piperem nejde udelat skluz a podobne :) To je ale prave to, od ceho se podle me vetsina simeru nedokaze odprostit a diva se na ten sim porad jako na vyukovy nastroj. :)


Tak ono taky záleží na samotném člověkovi. Někomu simulátor s lítáním pomohl, někomu naopak uškodil. Záleží, jak ho kdo používá a kdo si co vezme. Musím říct, že mi v dobách letecké modelařiny mi pomohl. Hlavně se zákonitostmi základů letu. Co se stane, když ztratím rychlost, co se stane, když spadnu do vývrtky, proč má letadlo klapky, proč se startuje proti větru. Další věcí proč lítám sim krom toho, že nemám na reál prachy a ani moc času je to, že si můpžu užít to, co si v reále asi nikdy neužiju. Kdo se mnou po netu lítal, ví o čem je řeč(nízké průlety hlavou dolů, podlítávání mostů).:) A poslední věcí, kterou mi přinesl zejména Šturmovik, je studium historie. Né že by mě historie spjatá s letectvím nezajímala už předtím, nicméně díky tvorbě docela historicky věrných misí, se dostanu k věcem, ke kterým bych se asi jinak nedostal. Osobně, jako totální magor do letadel, beru simulátory jako jeden z mnoha prvků mého zájmu.Asi se tady nebudu zmiňovat, že jsem několik let nečetl žádnou knížku, která by nebyla o letadlech.:)

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 19 dub 2010, 01:27 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
:D :D :D
jinak přesně jak píšeš, je to o tom, jak k tomu přistoupíš. Teda po pravdě...asi bych to tady neměl moc psát, ať nikoho neurazím, protože opravdu je každého věc, jak s tím naloží a jak k tomu přistoupí, ale trošku :oops: :mrgreen: ...aspoń...
Mě vždycky fascinovali takový ty velcí "PÁNI" IFR piloti na Ivao a Vatsim. Velkej KING, všechno ARAIG a když se ho zeptáš co je OCA, OCH nebo podobnou blbost, tak na tebe tlemí jak tele na vrata. A to nemluvě už o také základní cypárně, jak se tvoří vztlak. Ale hlavně , že má Bulíka, zná trasy, a už je ARAIG! :chuj:

Vůbec mi navadí, že to tak je, nakonec jde o hovno, ale vždycky mě spíš rozesměje, jací jsou to velcí páni piloti, téměř REÁLNÍ!!!! :chuj: A šáhni jim na to. Zkus říct větu: "hmmm, jako hračka dobrý" a seš za cypa inhed. :piss_monk: No ne všichni - jasně, :roll: fakt je fůra kluků, co maj těžce namakáno. Ale spíš jsem se setkával s druhou stranou.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 19 dub 2010, 07:43 
Offline
V.I.P.

Registrován: 19 lis 2008, 11:31
Příspěvky: 288
EASY jak mluvis ale o tech ruznejch druhach uzivatelu FSky, tak tohle je jenom dalsi druh, tak proc se z nich vysmivat? Jak rikas, nekoho bavi jen tak se trandat odnekad nekam v Kyssne nebo Zlinku, nekoho bavi letet 12h longhaul. Ten druhej at si klidne lita na siti, a nevi co je to OCA, no a co? K cemu mu to je? Taky treba nechce byt real pilot, a lita si proste ILS to ILS se svym oblibenym letadlem, nebo nekolika letadly, staci mu umet natukat FMC vcetne SID, STAR a pak 50ft nad drahou pripnout AP, a pak ho treba ani nevypnout. Jak se tvori vztlak to mu uz muze byt uplne ukradene, hlavne ze to léce.

Ja se treba povazuju za kapku pokrocilejsiho simptaka, letam vic starsich letadel, kdyz letim VOR/DME proceduru tak si ji zaletim dle budiku a ne jako LNAV overlay, jenze sem taky treba donedavna vubec nevedel jak se spravne vstupuje do holdu, no a co, nepotrebuju to. V simu sem holdoval snad jednou, dvakrat za zivot, z toho jednou to stejne byla jenom otazka dvou kliku v FMC (byl sem zrovna myslim v NGcku). Ale stejne tak jak si pripadam v FSce docela v pohode a litam si v dovoluju si rict jednech z nejnarocnejsich er ktere jsou (Tucka 154) malem s prstem v nose, v skutecnem Blaniku sem nebyl schopen letet rovne.

Vlastne ani nevim co sem tim chtel tak celkem rici. :chuj:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na FSX
PříspěvekNapsal: 19 dub 2010, 11:02 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2010, 14:33
Příspěvky: 98
Spotting: LKMT
S tím co chci Easy.....nachytal jsi mně na švestkách. Možná je to tím, že většině zkratek které tady hoši používáte nerozumím a pokud bych měl pokračovat dle známého vtipu, tak ani nevím jestli mi náhodou nenádaváte :chuj: :lol:

Možná je to dané tím, že vy všichni víte co já ne a to co ta hra umí. Já zatím akorát vím že mi zahřeje grafiku na 50°C a lechtá procesor, ale o tom se tu nebavíte. Tak co chci?

1.Přes tuto hru vám všem porozumět a porozumět základům avioniky a pravidlům létaní. Doopravdy si nedokáži představit jak moc dokáže být zrovna FSX reálné. Těžko si představovat něco co jsem nikdy neviděl.

2. Pochopil jsem, že se můžu na tomto simu profilovat do jakéhosi druhu pilota. Asi bych to popsal takto: čím větší tím lepší, tím nechci říkat, že třeba cessna není zábavná. Určitě mně chytne víc než třeba cargo já nevím. Každopádně schodiště v baráku mi lemují modely 1:72 B-52, XB-70 a A380 z toho si uděláte obrázek kam bych se chtěl dostat v rámci této hry.

3. Vysvětlete mi konečně někdo co to je ten Addon?????? Dle vyhledávání na internetu je to něco na způsob patchů u jiných her??? Aby jste měli o mně úplnou představu tak cca 10 let jsem si díky HW co jsem vlatnil nezahrál nic jiného než online billiard. Naposled jsem mlátil Heroes Might and Magic IV. Což pro znalce je prehistorie. To jen pro Ty co si budou myslet, že jsem nějaký ........

4. A to je asi i zároveň nejzásadnější bod, který má vliv na všechny předešlé. Každá zábava něco stojí, když pominu peníze, které teď nejsou problémem tak větší problém vidím v čase, který mohu této zábavě poskytnout. Čas není zrovna ten artikl, kterým bych momentálně vládl a výhled na příští 4 měsíce vypadá ještě děsivěji. Když se podíváte na časy, ve kterých tady do tohoto fóra přispívám tak pochopíte. Ale co jsem chtěl říct, v nejbližších letech to bude spíše okrajová záležitost které se budu věnovat až na to vyjde čas, jestli vůbec. Ale poněvadž jsme všichni kopiemi svých rodičů. Tak u mne osobně to nevidím až tak bledě. Když se podívám na svého 50-ti letého otce, u nejž volná zábava je Lineage on-line vždy mimo pracovní dobu :D :D Tím jsem chtěl říct, že nějaký 12-ti hodinový let online není možný pokud ho nepoletím po kouskách třeba rok.

Pomohlo to Easy??? Pochopils co od toho očekávám??? Každopádně dík všem za pomoc. Joystick bude stát na stole v horizontu 2 týdnů. Každopádně čtu i příspěvky na Flymagu a s chutí si přečtu cokoliv co doporučíš/te.
A teď jak jsem na tom: Ani za Boha se nemohu s tím po.... rogálem dostat přes všechny brány když fouká vítr. Přičítám to na vrub ovládání a nepochopení avioniky. Opice za kniplem a k tomu stokrát mrtvá. Jak jsme tady pochopil mise nejsou až tak důležité a existuje i jiný způsob jak se naučit létat. Tak čekám a sem s ním. Jinak pak jsem zkusil volný let s A321, dokonce jsem si dokázal navolit i LKMT. Vzlétnout nebyl problém, horší bylo ovládání. Po 45 minutách paniky a seznamováním se z palubovkou, kdy jako malé dítě jsem vše co mi hra dovolila pomačkal, včetně čudlíku, který mi vypnul motory jsem skončil zapichnutý v Příboře na náměstí. Jen doufám, že letadlo nebylo plné lidí :chuj:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz