..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 21:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 12 led 2012, 19:59 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
No jasně, samozřejmě by byl nejlepší WIZZ nebo RYAN. Ale neohrnul bych nosem ani nad všemi výše uvedenými společnostmi byť je to SCI-FI.

Já bych tady právě vůbec nepletl ty naše akce super low low cost.

Na schůzkách sdružení se probírají všechny varianty proč jak nač zač a vyplývá tedy z toho že je fakt třeba rozlítat alespoň jednu linku prakticky od kohokoli.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 09:44 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 03 led 2012, 21:05
Příspěvky: 8
Zdravim,
dekuji za nazory na danou vec.Jsou zajimave.

Stale se mi do hlavy dere jedna myslenka na kterou nedokazu najit uspokojivou odpoved.Jedna se o to,ze je tady v okoli nekolik letist(Katowice,Krakow,Brno),ktere jsou jiz mezi provozovateli uzivane pro ruzne jejich linky,ale stale je tu letiste(OSR),ktere je technicky,vybavenim,dostupnosti,personalem atd pripraveno na stejne popr,vyssi urovni nez vyse zminovana letiste,ale stale nikdo s techto dopravcu jeste na lestisti nezacal provozovat linku.
Ono preci mezi temito dopravci existuje velka konkurence a v zajmu kazdeho dopravce je obsluhovat co nejvetsi dil daneho trhu a hledat cesty k dosazeni tohoto cile.Proto je i v jejich zajmu eliminovat veskere rizika ktere by mohli ohrozit jejich podnikani v tonto sektoru.
A proto si nedokazu vysvetlit, ze nikdo z jiz provozujicich dopravcu na okolnich letistich neudelal to,ze si nevyhodnotil z kterych oblasti,z ktereho letiste a kam dana klientela lita nejcasteji a neotevrel danou linku z OSR.Ze strany dopravce by se jednalo hlavne o ochranusveho stavajiciho trhu a zmemozneni vstupu dalsiho draveho dopravce.
Hypoteticky:
1.Co by se delo,kdyby z OSR zacala litat 2-4 krat tydne linka do Londyna s uplne jinym dopravcem nez je v okoli?
2.Co by se delo kdyby se nekdo z jiz provozujicich dopravcu otevrel linku z bodu 1?

Co se tyce klientely:Ja osobne momentalne ziji nekolik let na Ostravsku a celkem casto vyuzivam vyuzivam letiste Katowice,Brno a Bratislava.Znam mnoho lidi z teto oblasti kteri casto litaji jako ja a nebo ziji v zahranici a maji rodine vazby na tento region a pravidelne min. 4krat do roka letaji zde do naseho regionu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 12:30 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
No já už jsem ti to psal. V minulosti nemělo letiště Ostrava o linky LC zájem. Mělo vysoké letištní poplatky a tudíž firmy šli tam, kde jim daly výhodnější podmínky. (pobídky, nižší náklady a tak) Firmě jako takové je jedno, jak je letiště vybavené. Lítají piloti, ne majitel. Jde o prachy.
Tady byla filozofie, že LC je špatně, že to zničí letiště...(je možno tady ve fóru ještě vyhledat, právě spor o LC s hlediska vybavení) tudíž právě naopak, případní zájemci byli odrazováni.
Dnes je situace taková, že z tebou jmenovaných letišť, nelítá už jedna. nebo dvě linky, tudíž tak existují návaznosti - i když ne v klasickém slova smyslu. Lítáš tam, tak to vidíš.
X roků zpět jezdili poláci lítat odtud FISCHEREM. Na tom se dalo stavět. Dnes není vůbec na čem. Kdyby z Katuvek litala jedna či dva spoje, dalo by se diskutovat. Ale na v situaci, kdy je tam několik dopravců a má to slušně rozlítané.
Pak jak už jsem psal, je třeba se oprostit od českého pohledu na věc - myslím stran vzdáleností. Tak je třeba přestat brát v úvahu státní hranici, pokud jsme v Šenghenu. Pak když se podíváš na mapu, hustotu osídlení, tak jsou letiště rozmístěné docela logicky. Dělat linku pro lidi z okolí 30 km je nesmysl.
Nevím,které firmy by tady mohli jít, aby byly cenově konkurenceschopné s tím, co nabízí Ryan a WIZZ. Tj shruba litr za zpáteční letenku London. Dost pochybuju, že EASY (což jsem já) do toho půjde. A nic dalšího, co by bylo na ráně není.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 14:23 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Argument do diskuze: polaci by z OSR klidne litali, kdyby to bylo levnejsi nez v KTW/KRK ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 15:27 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
kdyby nebylo kdyby...tj pravda...ale ono je

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 15:56 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Já si myslím že Ryan nebo Wizz na to časem příjde že se stejně Ostravě nevyhnou. Kdo teď příjde dřív ten bude mít lepší pozici.

Je to celkem jasné a vyplívá to z logičnosti kterou napsal Amik.

Jsem přesvědčen že by se kapacita linky naplnila i přes to že budou stejné v okolí. Těch 30km co psal Easy je samozřejmě nesmysl, ale moje poslední zkušenosti (Bratislava, Brno) nasvědčují tomu že se Poláci nebojí dojezdu.

Jen pro zajímavost dám příklad víkendový pobyt (Pátek tam, Neděle zpět) v Londýně třeba v březnu:

RYANAIR

Z Bratislavy:
2 linky tam (10:00 nebo 22:30)
2 linky zpět (6:25 nebo 17:30)
cena celkem cca 70€

Z Brna
tam 17:05
zpět 08:30
cena celkem cca 1200 Kč

Z Katovic
tam 20:35
zpět 13:30
cena celkem cca 190 PLN

Z Krakowa
2 linky tam (10:00 nebo 20:50)
2 linky zpět (6:10 nebo 18:10)
cena celkem cca 250 PLN

Z Wroclavi
tam 14:20
zpět 06:50
cena celkem cca 215 PLN

WIZZAIR

Z Brna
tam 19:20
zpět 15:50
cena celkem cca 1600 Kč

Z Katovic
2 linky tam (6:00 nebo 12:05)
2 linky zpět (8:10 nebo 20:30)
cena celkem cca 220 PLN

Z Vroclavi
tam 06:05
zpět 08:00
cena celkem cca 270 PLN

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 17:28 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
EASY píše:
kdyby nebylo kdyby...tj pravda...ale ono je

polaci litaji i z brna, protoze jsou levnejsi letenky nez z Polska ...
Dale k tem 30 km. Je treba brat v uvahu pocet obyvatel regionu a ne vzdalenost letist. Ono to vsechno do sebe zapada, souhlasim s Peetrsem, ze je otazka kdy tady nekdo prijde. Je ale treba prestat z MSK a vsech stran na letiste srat a jen tam topit prachy, ale trochu se snazit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 18:17 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
souhlasim taky...tešim se na prvni linku ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 19:32 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Ještě pro zajímavost doplním:

EASYJET

Z Krakowa
tam 12:35
zpět 10:00
Cena celkem cca 670 PLN

AIR BERLIN

Z Vídně
tam i zpět lítá téměř po celý den
Cena nejlevnější cca 8134 Kč
Cena nejdražší cca 12145 Kč

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 19:36 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
A vo tom to je...

Easy je celkem dost drazsi, nez FR nebo W6 a vetsina lidi radeji pojede do KTW, kde muze letet za litr, nez do OSR, kde by letela za dva. Obvzlast, kdyz treba poleti vic lidi najednou...

BTW a az bude na jare hotova dalnice z OSR do KTW, tak uz vubec nebude co resit...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 19:51 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 24 kvě 2009, 14:23
Příspěvky: 380
Bydliště: HAM
EASY píše:
Firmě jako takové je jedno, jak je letiště vybavené. Lítají piloti, ne majitel. Jde o prachy.
Tady byla filozofie, že LC je špatně, že to zničí letiště...(je možno tady ve fóru ještě vyhledat, právě spor o LC s hlediska vybavení) tudíž právě naopak, případní zájemci byli odrazováni.


Tady jenom podotknu, že na vybavení letiště taky záleží. Co jsem četl, tak Karlovy Vary Ryanair nelítá (nesmí?), protože letiště nesplňuje šířku (nevím jestli i délku, ta tam je 2150m, zatímco šířka je 30m).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 20:51 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
tak to jsi mě špatně pochopil....jestliže RY někam nelítá, protože tam jeho letadla technicky nemůžou, o tom jsem nepsal...psal jsem o tom, že majiteli je fuck, jestli se tam posádce přístává blbě nebo ne. Jde mu o prachy. Od toho je jaxi podnikání. Není to charitativní činnost aby se banda spoterů měla na co dívata pár lidí svézt letadlem. Je to pořád dokola...náš milý zvyk mlít pořád dokola to samé bez ohledu na danou realitu
Já bych fakt rád, aby tu něco lítalo. Ale za sebe nevidím sebemenší důvod proč by to kdo dělal a komlikoval si život. Takže nic jinýho, než se to snažím vidět z více stran...než že JÁ CHCIIIIII

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 20:53 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Kamyl píše:
BTW a az bude na jare hotova dalnice z OSR do KTW, tak uz vubec nebude co resit...


Jak jsou vůbec dnes poláci na tom ? Postupují alespoň svižně ? Bo ta spojka mezi Bielskou a Tychy ta je fakt hnus. Semafory všude, a fronty přes den...

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 21:03 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
EASY píše:
tak to jsi mě špatně pochopil....jestliže RY někam nelítá, protože tam jeho letadla technicky nemůžou, o tom jsem nepsal...psal jsem o tom, že majiteli je fuck, jestli se tam posádce přístává blbě nebo ne. Jde mu o prachy. Od toho je jaxi podnikání. Není to charitativní činnost aby se banda spoterů měla na co dívata pár lidí svézt letadlem. Je to pořád dokola...náš milý zvyk mlít pořád dokola to samé bez ohledu na danou realitu
Já bych fakt rád, aby tu něco lítalo. Ale za sebe nevidím sebemenší důvod proč by to kdo dělal a komlikoval si život. Takže nic jinýho, než se to snažím vidět z více stran...než že JÁ CHCIIIIII


Easy, můžeš tedy rozumně analyzovat proč se Ryan uchýlil do brna když má kousek v Bratislavě základnu ? Mám dojem že se tady míchaj jabka z hruškama. Právě že to není a nebude činnost pro pár spoterů a pár lidí co se chcou svézt letadlem.

Ty za sebe důvod nevidíš, ale já za sebe vidím linky ryanairu plné do posledního sedadla (směr Londýn), z čehož si vyvozuji že vyzkoušet přidání další linky není od věci.

A sorry ale fakt nejde o to že "JÁ CHCI..." Na to už seru z vysoka. Stavte se s Kamylem alespoň na jednu schůzi sdružení a kluci vám to možná vysvětlej lépe.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 22:38 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
Robert (peetrs) píše:
Jak jsou vůbec dnes poláci na tom ? Postupují alespoň svižně ? Bo ta spojka mezi Bielskou a Tychy ta je fakt hnus. Semafory všude, a fronty přes den...


Někdy zjara by to mělo být durch až do Pyrzowic po nové A1. Na dálnici najedeš v Ostravě a sjedeš na tom rondelu kilometr od letiště. Nedávno jsem zkoumal jeden web, kde byly úseky a termíny otevření, ale teď ho nemůžu najít, abych ti to nalinkoval...

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 22:49 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 24 kvě 2011, 09:27
Příspěvky: 57
http://ssc-mapa.googlecode.com/svn/trun ... hetman.png


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2012, 23:04 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 23:53
Příspěvky: 729
Bydliště: Ostrava
To je ono.

_________________
http://www.flickr.com/adamsvechovsky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 16 led 2012, 00:22 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
Tak to je pěkné. Už se těším.

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 16 led 2012, 09:19 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 01 pro 2008, 11:38
Příspěvky: 424
S dálnici na polské straně to může vypadat zajímavě, jen aby nám nezavřeli tu na té naši straně, když ji tak suprově postavili :D :D

No a s nějakou linkou LC z OSR ... můj názor. Myslím, že 2-3 linky by se tady uživily. Každopádně je to hodně o zájmu letiště, MSK a hlavně lidí. Pokud se najde někdo, koho třeba trkne, že teď se na LKMT jen dávají peníze a nic z toho není, tak i kdyby dal jen minimální poplatky nebo žádné, může se mu to do budoucna jenom vyplatit. Momantálně tam ty investice, platy apod. jen dává do mrtvé plochy, když už to dává tak dlouho může ještě roček-dva fungovat klidně stejně a mezitím rozběhat nějaký provoz s tím, že by nějaké letecké společnosti nabídnul skoro bezplatný provoz. Nevím jak by se v současné době uživil třeba Londýn, ale věřím, že 2-3x týdně by to problém nebyl. Potenciál lidí, kteří by to využili tady je. To samé Miláno nebo nějaké jiné přestupní letiště. Jen většinou tady píšeme svoje osobní myšlenkové pochody. Bez rozboru nákladů, podrobnějších znalosti zájmů a plánu obou zainteresovaných stran ( letiště - letecká společnost ), bez mandátu něco vyjednat, rozhodnout a dalších navazujících záležitostí, to tady bude mezi náma pořád jen povídání o zbožném přání.
Z mého pohledu je to podobné, když chtěl Student Agency rozběhat železnici. Chtěl, měl zájem, lidí co to chtějí využít je dost, ale místo toho úřednici, potažmo stát dělali co se dalo, jen aby to nešlo, a proč? Opět můj názor, jsou v tom všem osobní zájmy pár lidí, kteří si chtějí namastit kapsu a kterým vůbec o nějaký rozvoj dopravy nejde.

_________________
OK-CYP

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NOVE LINKY
PříspěvekNapsal: 16 led 2012, 16:42 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
no je to třeba tak brát - proto jsem psal hned zkraje, že je to můj názor a selské uvažování...bo se v tom celkem prd vyznám..popravdě a ani mě to tak zas nezajímá. spíš tež jak jsem psal, snažím si poskládat fakta a podívat se na to z různých stran. čili stran letiště, leteckého dopravce a pochopit motivace.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz