..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 07:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 14:41 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Mám dotaz a potřebuju vysvětlit. Asi se vyseru na kameru, bo stejně točím, jen malé krátke klipy, ale zase nějaké videa chci. Tak sem uvažoval kupit foťak, co umi aj nějak jakš takš točit. Včil mam svojeho KANONA
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J0B9000V6W točí to sice tež, ale mohl by to být o trochu lepši. Stači o trochu. Žádná velká investice. Kompakt okolo 5- 6 litrů. Fakt nesem profik, ani mě to nebavi. Chci jen slušne obyčejne fotky a průměrné video.
Jaký je rozdíl, když to ukládá do MPEG-motion a jaký když do AVCHD/Mpeg4
V každem připadě, když se to uloží do AVCHD, co pak s tym? Potřebuju k topmu pak něco na PC? Je to velký rozdíl oproti MPG motion?
A teď ...nerozumim tomu (vykopírované z ALFY)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J0B9000V97
Citace:
Fotoaparát DMC-FS11 nahrává video ve vysokém rozlišení (1280 x 720 pixelů při 30 fps ve formátu Motion JPEG). Technologie smíšení pixelů umožňuje jasné motion-nahrávání obrazu i při nízké hladině osvětlení. DMC-FS11 může zaznamenávat videoklipy ve vyšším rozlišení WVGA (848 x 480 pixelů při 30 fps)

Citace:
Formát videa Motion JPEG, 848x480 px (16:9), 640x480 px (4:3), 320x240 px (4:3), až 30 snímků/s


tak v čem to vlastně nahrává - 1280 X 720, nebo 848X 480????????????
Tak mi poraďte co si kupit, ať to moc nestojí, není s tym dupačka a videa si pak "BEZ VELKYCGH UPRAV" možu hodit na cedlo, nebo divko. Pro mne žádné úpravy a hraní si s videem včetně titulků a další sračky nepřicházejí v úvahu. Jak natočim - tak vysmahnu.

CO TŘEBA TOTO: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... J0B9000VE4

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 14:59 
Offline
Amatér
Amatér

Registrován: 23 dub 2009, 13:02
Příspěvky: 388
Bydliště: Ostrava
Stroj: Mig 29
No já teda nevím nejsem na to odborník, ale co se týká focení s automatem, tak bych raději šel do canonu.

Jinak já mám kameru Sony a obraz nic moc.

_________________
http://petrbily.webnode.cz/

https://get.google.com/albumarchive/109208793719272784391


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 15:23 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2008, 12:01
Příspěvky: 614
Bydliště: už Ostrava
Spotting: Mošnovská Věžka, nu ni?
Stroj: A319-111 G-EZAF
Čau, nahrává to všechno. To druhé je tam jenom uvedené, protože (podle mě) je to wide(16:9). Podle stránek výrobce umí všechno:
Nahrávání videa [4:3] VGA: 640 x 480 pixelů, 30fps (Motion JPEG) QVGA: 320 x 240 pixelů, 30 fps (Motion JPEG) / [16:9] WVGA: 848 x 480 bodů, 30 fps (Motion JPEG) / [HD] 1280x720 pixelů, 30fps (Motion JPEG)

Jinak mrknuls sem? Přijde mi že moc nadšení z něho nejsou:)
http://reviews.cnet.co.uk/digitalcamera ... 167,00.htm

Geraltek píše:
No já teda nevím nejsem na to odborník, ale co se týká focení s automatem, tak bych raději šel do canonu.


Já bych se dneska už nebál, osvědčené značky používají stejné všichni téměř stejné vnitřnosti (u standardních kompaktů), takže to je vylej nalej.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 16:37 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Docela se mi libi Canon SX20, umi i HD video i s optickym zoomem behem nataceni... Navic ultrazoom 20x opticky...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 16:55 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
yes - to ty, co jsem psal taky. ALE...šlo ,i o to, jestli HD Motion MPEG, nebo H.264. Ale jak jsem projel net, tak H.264 je sice fajn, ale u foťaku, zvlašť levnych bych to viděl na klasický motionJPEG .....eee...tedy myslím.
ENGIN, to byl jen nástřel, na konkrétní testy mrknu - (ale díky za info, další odkazy přímńosem). Šlo mi spíš o princip, jak v tom, číst a jak tomu rozumět. Bo ostatně H.264 bych musel stejně předělat ze strátou abych to mohl archivovat.
Zatím jsem se díval na LUMIX FP8, LUMIX ZX1 a ten soňák, co jsem dával odkaz. To by bylo tak okolo 5 litrů.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 17:54 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Ehhhh, do Panasonicu bych ja osobne nesel... Dost to ve recenzich kritizuji kvuli sumu a i kolega ho ma a kvalita obrazu daleko horsi, nez u toho mojeho prehistorickeho Canona G7...

Teda u tech Panaku to aspon platilo donedavna, tak mozna se neco zmenilo v poslednich mesicich...

Stejne tak Olympusy stoji tedka za hovno...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 18:28 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
no peeters to kupil rodičum a ty jsou prej s tym spokojeny - musiš mě brat jako nenaročneho uživatele. Na normalni fotce a oproti tym křapum, s keryma fotim to nejspiš ani nepoznam. Zas ten paňak ma nějakou super stabilizaci, čili ostre foto pro amatera a to je to co bych potřeboval. Ale spíš se mi líbí ta Sonka. Je fakt, že by to chtělo miň pixel. Bo u těch kompaktu s 12mega na vrch, to už asi z podstaty věci bude více šumět. Ale nesem si jisty, že když budu fotit při minimalnim rozlišeni (cca podle čipu 5mega) to nějaký význam pro mě nemá. Akorát paňáky jedou přez quick a snky ukádají do AVI. /oba HD)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 18:50 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Hele kemo, jen tak jsem nakouk do posledniho DTestu, co prisel vcera a zrovna tam je nakej test kompaktu a docela dobre tam vysel Nikon Coolpix S8000. Sice ma 14 MPix, ale psali tam, ze na to, ze ma tolik megapixelu, takze to maj docela dobre SW osefovane a kvalita obrazu je dobra. Umi HD video (akorat se nemozu dopatrat, esi se da opticky zoomovat behem nataceni - nekde v recenzich pisou, ze ne, nekde v diskuzich zas pisou, ze to jde, tak nejak nevim).

http://www.ifotovideo.cz/rubriky/foto/k ... _2999.html

Ale dela na me docela dobry dojem - celkem blbuvzdorny, automat (takze pro krupany tveho typu idealni :D :D :D ), tenky, ale presto ma 10x opticky zoom :!: :!: :!:

Asi tak, ja bych si ho nekoupil uz jen proto, ze to je full automat, ale pro bezneho usera to je spis plus...

P.S. Cvaknul jsem ti ten test narychlo kompaktem, davam do placu... Nic moc citelne, cvaknul jsem to v kuchyni na stole a je tu dost pritmi, tak to ber s rezervou... Ale celkem se to da prelouskat.

Jo a co se videa tyce, to bych nejak neresil v jakem formatu... V Pinnaclu to par klikama prevedes do ceho chces, treba do DivX, naprosto jednoduse a spolehlive (po dlouhem hledani rozumneho SW ho pouzivam na zaznamy z kamery).


Přílohy:
DTest.JPG
DTest.JPG [ 1.22 MiB | Zobrazeno 32662 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 19:49 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Pokud muzu poradit a navrhnout, tak ja bych sel do Canona. To je proste moje znacka odjakziva a nikdy jsem si na neho nemohl stezovat. Ted to moje petikilo je ctvrty canon. Jako druhou znacku bych volil Nikon. Ty Nikony kompatky jsou, abych pravdu rekl, nekdy i lepsi nez Canony. Takze bych se orientoval na tyto dve znacky a pak rozhodoval podle ceny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 17 čer 2010, 20:21 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Tak jasne no, ja su tez Canonak, mam uz 3. kousek + v praci mame u nas na pracovisti Canona G11 a kameru Canon (objednaval jsem ja)... :D

Ale zas se snazim byt objektivni, takze pripoustim i jine znacky no... :)

Jinak jeste celkem chvali u kompaktu Fuji z hlediska obrazove kvality, ale to se asi bude tykat spis EVF ultrazoomu...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 18 čer 2010, 11:41 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
bla,bla,bla...

EASY, dam ti dva kousky, vyber si dle ceny:

panasonic - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/panasonic-dmc-tz7-modry - ultrazoom kompakt, kvalitni HD video ( idealni prave pro to cos popsal a na co ho chces )
sony - http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p401170 ... hx5v-cerny ( full HD video a vice vychytavek, panorama, manual, GPS ad. )

Osobne bych volil toho panaka, budu ho ted taky kupovat domu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 18 čer 2010, 13:39 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
bumper píše:
Osobne bych volil toho panaka, budu ho ted taky kupovat domu.


Mám taky panáka, myslím, že je to zrovna jeho předchůdce.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 18 čer 2010, 13:51 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
EASY mrkni na jojotube je tam plno videii kde můžeš porovnat kvalitu např. tu je z toho sonaka

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 18 čer 2010, 18:53 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Chlapi diky MOOOC za dobre info - jedu teď na tyden pryč, tak jak sa vratim, dořešime!!!!!!!!
ZDAR ZASRANA ZKURWENA REPUBLIKO a chlapi vy sa MAJTĚ!!!!!!!!! :lol:

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 13:21 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
to BUMPER (ale aj ostatni) ;)
tak sem to trochu projel, ale ještě obecně - já sem měl první digi-foťák NIKON COOLPIX 2100. Fotil sem na 1600 X 1200. Žádné vymoženosti, jako ostření na tlamu a podobné píčoviny to nemělo. Makro, sport, tmu a ešče cosi a finito. Kouzlo foťáku spočívalo v tym, že udělat neostrou fotku bylo umění. Ať s namáčknutím, či bez. Ostřilo to v defaultu nejspíš na střed, tak sem si to, co sem chtěl namáčkl, posunul kaj potřeboval a bylo. V extrémní situaci sem hodil režim SPORT a mohl jsem s foťakem skakat, cíl se mohl pohybovat a fotky byly jak vystřižene. Jen že NIKONEK odešel, tak sem kupil zase NIKON L10 a fčil mam teho nouzoveho kanona. Žáden režim SPORT ani nic jineho nepomože k momentkam. :piss_monk: Je to neostre a při pohybu mazle. :evil: Prostě na piču. Barvy a další mi nesrouzumitelne slova jako aberaca atd vubec neřešim. Sere mě, že starej foťak, jeden z prvních digitállů, dělal lepči fotky než daleko novějši. Faktem ale je, že ten puvodni měl v menu cosi jako softverove doostřeni. Mňo - takže prostě chcu něco, jak zmačknu, tak mi to uděla ostrý snímek aniž bych se s tym musel dupat v Zoneru a tedy aby to umělo i akoš takož točit.
Dival jsem se na ty odakzy a padl mi do oka ještě jeden foťak:
http://www.digimanie.cz/art_doc-D2194FA ... 94D22.html
http://www.fotoskoda.cz/c5796-panasonic-lumix-dmczx1
projel jsem recenze a přišel mi za ty prachy OK. (na netu fpoho do 5 klacku) Jen video neni v AVCHD , ale v MOVu (HD). Má jakýsi nový POWER Stabilizátor, což by se mojim gramlavym rukam tež hodilo.
Takže tak. Tuš se vyjadřete. :roll: :D
Příloha:
TUNIS 2004 132.jpg
TUNIS 2004 132.jpg [ 626.8 KiB | Zobrazeno 32537 krát ]
Příloha:
duben 037.jpg
duben 037.jpg [ 640.46 KiB | Zobrazeno 32536 krát ]

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 13:42 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 15:29
Příspěvky: 777
Bydliště: Na Mjesicu :)
Easy:
Za sebe bych Ti v poměru kvalita/cena/náročnost fotografa (čili tebe) nejspíš doporučil tohle:

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p402246 ... z-stribrny

- máš to i s 4 GB kartou gratis

Osobně jsem teďka zaostřil na tohle, ale jen letem světem, koukal jsem se na to před 5 minutama, takže jsem neporovnával, ani nad tím neseděl hodiny...:

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p402246 ... 0-uz-cerny

Citace:
Objektiv s 30násobným optickým zoomem (28-840mm ekv. 135, f/2,8-5,6, makro od 1cm) svým ostřížím zrakem střeží snímanou realitu a s klidem sobě vlastním, zaznamenává to co fotografa zaujme. 28 milimetrů široké ohnisko objektivu uplatníte všude tam, kde se setkáte s nedostatkem prostoru ale i tehdy, budete-li chtít fotografovat pouliční ruch.


Je ale otázkou, jestli si tenhle foťák poradí i s fotkama letadel... Opět mám tedy dilema, jestli lepší UZ nebo zrcadlo...

_________________
Trpajzlik (Radim T.)
------------------------------------------------------------
http://www.lkmtspotter.eu
https://www.flickr.com/photos/136599155@N06/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 13:46 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Trpajz dik...."velke" :mrgreen: cu placku do kapesky ;)

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 13:53 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 15:29
Příspěvky: 777
Bydliště: Na Mjesicu :)
No co, pokud ti nespadnu gatě, tak se ti do kapesky vejde... Jen tam budeš mít trochu větší bouli... :lol: :lol: :lol: A aspoň pak na tebe poletí víc baby ;)

_________________
Trpajzlik (Radim T.)
------------------------------------------------------------
http://www.lkmtspotter.eu
https://www.flickr.com/photos/136599155@N06/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 17:12 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2009, 21:32
Příspěvky: 499
Bydliště: Ostrava
Trpajzlik píše:
...Opět mám tedy dilema, jestli lepší UZ nebo zrcadlo...

Trpajz,
jelikož mám z posledního roku zkušenost jak s ultrazoomem, tak se zrcadlem, navrhuji ti jednoznačně koupit zrcadlo. Ultrazoom je v poho na statické objekty, kde máš dost času na pořízení snímku, nebo ti až tak moc nezáleží na kvalitě. Pokud se to hýbe, tak myslím, že má zrcadlo navrch. Tady jsou plusy a mínusy jednotlivých variant (z mé zkušenosti):

Ultrazoom Casio Exilim EX-FH 20
+ velký rozsah zoomu
+ snímání 40 snímků za sekundu (po záznamu sekvence bohužel nutnost zásahu uživatele - uložit vše, vybrat snímky, zrušit vše...)
+ menší velikost / hmotnost
+ přednastavené režimy pro začátečníky
- relativně pomalé zoomování (motorek) a ostření
- komplikovanější nastavení parametrů v manuálním režimu
- nemožnost využití bulb času a externího blesku

Zrcadlo Nikon D5000
+ extrémně rychlé a přesné zaostření, volitelné ostřící body
+ rychlé zoomování (rukou)
+ rychlé nastavení parametrů v manuálním režimu
+ bulb časy, externí blesk
+ velká vyrovnávací paměť
+ možnost použití filtrů na objektiv
+ šílené (a použitelné) hodnoty ISO
- větší hmotnost, horší skladnost
- někdy nestihneš vyměnit objektiv


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák aj na video
PříspěvekNapsal: 28 čer 2010, 20:16 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Tak tak, Trpajzu, pro tebe rozhodne zrcadlo... Tu neni co resit...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz