..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 10:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 19:17 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
ATR, ty nemáš takové efekty v FSX ???

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 22:40 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Ten obrázek si pamatuju. Možná že na nějakym internim šílenym nastavení grafiky to fakt tohle jádro FSXka vykreslilo. Ale nejednalo se o demonstraci FSX, ale právě o porovnání DX9 a DX10.

Na blogu je uvedeno, že počátkem prosince máme čekat nějakou zajímavou informaci. A jak jsem psal už dříve, shánění člověka na marketing, takže od ledna bude více informací.

Zásadní otázka však je, jestli MS prodal FSX (ESP) do rukou Lockheed Martin s tím, že Microsoft může či nemůže pokračovat ve vývoji FSX (ESP) dál. To je totiž zcela zásadní. Kdyby Microsoft mohl pokračovat dál, tak bude Flight postavený na FSX, takže komfort bude zachován a po nějakém roce úprav vyjdou PMDG a iFly i pro Flight. Kdyby ale Microsoft vyvíjel vše od začátku, mohlo by se stát, že X-Plane už nikdy nemusí předehnat. A navíc doplňky nepůjdou předělat. No a jestli bude mířit Flight taky na XBoxy (toho se nejvíce bojím), tak to bude sranda "létání" a o žádný simulátor nepůjde.

Zatím nejsou informace. To je pochopitelné, protože Microsoft nechce opakovat chybu, kterou udělal s Windows Vista, kdy dal veřejnosti vývojové sestavení, které samozřejmě nefunguje (je pro testery, slouží k odhalování chyb). Ale novináři to moc nechápou, píšou, že systém nefunguje a vejde ve známost jako nefunkční. Takže Microsoft teď schizofrenně utajuje vše.

Jediné vodítko je smlouva mezi Microsoftem a Lockheed Martinem ohledně ESP. Zkusím něco vyhledat.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 22:58 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Tak podle informací na FS Developer (ty fóra mimochodem spravuje jediný MVP na Flight Simulator) Microsoft licencoval zdrojové kódy, dal právo na to vytvářet odvozené produkty, ale Lockheed Martin je nesmí prodávat na herním trhu. Hodně vývojářů ACES studia (kde se FS vyvíjelo) přešlo do Lockheed Martin, ale dost jich tam také zůstalo (přešli na jiné projekty v rámci MS). Ale poslední rok zase pracují na Flight. Takže podle všeho to vypadá tak, že snad jen vylepšují FSXko. Uvidíme no. Ty screeny zrovna nevypadaj na to že vyvíjeli všechno od začátku. Vyvinout grafickej engine trvá několik let. Bohemia Interactive s rozumnými nároky na hardware válčí dodnes (vlastně poslední zprávy z vývoje ArmA III jsou takové, že řeší detajly versus náročnost).

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 23:00 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Dik za info. Já teď na to sice nemám moc čas, myslím pouštět sim, ale tak furt mě to zajímá, kam směřujem.
Ono totiž - teď myslím pro nás dopraváky - celkem FSX už je na hraně možného vůbec a obecně...samozřejmě v kombimaci nějakým tím érem. Spíš jde o to, že by to chtělo nějakou tu optimalizaci. Čiliže jestli si koupím FSX...chci se naučit s bulikem...koupim tedy PMDG NGX...tak ať to funguje v rámci možnosti plynule. Bo pak je ten požitek docela v hajzlu. Do tč zatím nikdo nic lepšího pro ty, keří chtějí lítat s Bulíkem, ale nejen lítat, ale něco se naučit, nevymyslel.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 17 lis 2011, 23:26 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Je ovšem zajímavá alternativa. Za 200 Kč měsíčně jde provozovat Prepar3d. Bulík na to určitě bude taky. Jen by mě zajímalo, jestli po tom měsíci přestane simulátor fungovat, nebo se jen zastaví aktualizace. Kdyby se jen stopla aktualizace, tak neni vůbec co řešit. Jenže na tom zas nepůjde IVAO že jo.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 02 pro 2011, 19:13 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
MrkvaSoft nabira Betatestery pro MS Flight

http://www.microsoft.com/games/flight/# ... plications


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 04 led 2012, 18:32 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Tak po shlédnutí tohoto podle Microsoftu reklamního videa na konečný produkt jsem rád, že se tohle vlákno jmenuje " Nova arkada od MS prileta na nase monitory " :lol: Základ bude prý zadarmo ( jedna omezená scenerka ) a půjdou do toho dokonce dokupovat další hračky přes Windows Live, hmmm... tak čekal jsem od toho poněkud něco jiného :( Video vypadá jak reklama na nějakou střílečku pro děti do 10ti let.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 04 led 2012, 21:12 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Zase ta hnusná voda.

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 04 led 2012, 21:54 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
OKPPT píše:
Zase ta hnusná voda.

Jo, to jsem taky nepobral, proč je tam zase místo vody ta rtuť, nebo olej, nebo co to vlastně je. Ale tak lepší voda se bude dát možná dokoupit jako doplněk :lol: No jsem čím dál tím víc zvědav, co z toho nakonec ve finále vyleze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 00:02 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 13:34
Příspěvky: 1777
Bydliště: Orlová
Spotting: Balkon u mně doma.:) Hlavně na ULLka.
Stroj: Lancair Legacy 2000
Jinak teda, zdá se to jenom mi, nebo to fakt vypadá úplně stejně jako FSX?

_________________

Letu ZDAR!

Obrázek

[b][color=#0040FF]Jsem typickým občanem České republiky.
Už od rána si na něco ustavičně stěžuji...

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 12:53 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Prosím hlasujte pro bug číslo 716638, jinak si z Česka moc nezalítáme.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 13:52 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Mě to píše Page Not Found takže si asi moc nezahlasuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 15:15 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
No, tak tohle http://www.orbxsystems.com/forum/topic/ ... ms-flight/ je jak přes kopírák stejné, jak o Flight psal člověk z Aerosoftu, takže asi není co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 15:26 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
No ale jestli měl Microsoft interně nainstalovaný jejich scenery a letadla, tak Flight kompatibilní s FSX bude a vydání SDK je jen otázka času. Zahrajte si Betu a budete mít jasno.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 15:55 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
No pokud bude ORBX i nadále tvořit pro FSX, to stejné Aerosoft a další přední vývojáři, tak mám jasno v tom, že bych si teď koupil raději FSX ( kdybych ho tedy už několik let nesušil na HDD ), stojí 299 Kč ;) Kdybych si chtěl jen tak polítat, jedno kde a jedno s čím a trefovat u toho barevné branky, jdu podle toho jejich videa jednoznačně do nového Flight. Tu free verzi co dají na jaře ven si ale rád otestuju a pak si na to teprve udělám reálný obrázek co to vlastně je, do té doby je mi to fuk a komentuju pouze ty zprávy od MS + komenty vývojářů a z toho je celkem jasné kam to směřuje a na koho je ten sim ( hra ) hlavně cílená. No ale necháme se překvapit, já jen že podle těch informací co teď momentálně jsou to nemá s původní koncepcí MS simulátorů moc společného a je mi jasné, že MS na tom bude chtít především sám vytřískat co nejvíce peněz a od toho se odvíjí i ta neochota podporovat a naslouchat slovům vývojářů třetích stran, aspoň tak to na mě působí. Vůbec taky netuším, jestli to bude otevřené i pro free vývojáře, což je taky dost podstatná věc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 18:34 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
Sliby Chyby, na Intl. Ivao Foru nekdo, kdo je velký čtenář vecí jako " Terms and Conditions for Beta Testers ", poslal fotku prave z Beta Testu... No... Zem teda nejak Uber Cool nevypadala, jedine co psal je, ze to ma docela dobrou dynamiku, ale to vetsinou o modelu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 18:48 
Offline
Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:32
Příspěvky: 3133
Spotting: LOWS - terasa
Stroj: B-737NG
Ono jde trochu o to, co od toho člověk chce nebo očekává. Shruba v tom smyslu jak psal Bumper.
Má li to být hra, sim, nebo co to vlastně má simulovat, kterou část nebo, nebo specifikum letectví jako takového. Pokud by jakýkoliv program, hra, nebo jak to nazvat měla vyhovět všemu a všem...tak by to bylo nehratelné...nebo spíš nespustitelné na jakémkoliv PC. Protože...za sebe si mylím, že už tak jsou všechny dnešní simy - tím myslím jakékoliv, celkem dost daleko. Možná až moc. A letaldlo to stejně nikdy nenahradí, ať už to bude věrné jak chce. A co se týče získání základních znalostí, tak ty už jsou stejně implementované do MSFS snad 10 nebo více roků.

_________________
FLY HIGH
FLY EASY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 19:07 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Já z FSX používám jen engine. ČR mám pokrytou fototexturama, letadlo mám of iFly, letiště mám různě postahovaný, V Německu mám zpřesněný data silnic, lesů atd. V budoucnu to bude s Flightem stejné, jen to nějaký ten rok to ještě potrvá. V FSX bez rozšíření se dá taky jen lítat na branky.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 05 led 2012, 23:16 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011, 09:26
Příspěvky: 47
Stroj: iFly 738
Jestli chcete něco ovlivnit, přihlašte se na beta testování (snad to ještě jde), a až vám přijde mail, že jste přijati, jděte na Microsoft Connect, tam klikněte na Microsoft Flight Beta Discussions a rejte do vývojářů Microsoftu tam (jako já). Začínám mít takový dojem, že si myslí, že nás snad baví lítat mezi brankama.

Jo a taky se tam můžete dočíst zajímavý informace, který tady nemůžu napsat.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nova arkada od MS prileta na nase monitory :)
PříspěvekNapsal: 06 led 2012, 10:16 
Offline
Trochu se vyzná
Trochu se vyzná

Registrován: 19 lis 2008, 15:27
Příspěvky: 943
Spotting: All
nejde... ja se do nej prihlasoval ale nevzali me ... anyway, taky si myslim ze jim jde jen o vytriskani penez (kupovani kontinentu a letiste na nich asi taky nebudou vypadat nejak über cool + letadla)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz